trende

Arı İlaçlama

Arı İlaçlama

Arı İlaçlama

Arıların sokması bir savunma yöntemidir.  Yaban arıları kendileriniz  tehdit altında hissettiklerinde  ya da yuvalarına saldırı olduğunda onları agresif yapar ve sokmaya teşvik eder. Yaban arıları ve arı tarafından sokulmak acı verici bir deneyim olmakla beraber alerjik reaksiyona sebep olabilmektedir. Bu alerjik reaksiyonlar bazen ölümle sonuçlanmaktadır. Yaşam alanlarınıza yakın arı yuvaları varsa profesyonel arı ilaçlama firmasından  destek alınarak tehdit ortadan kaldırılabilir

Özellikle Arıların  iğnelerinde alerjiye sebep olacak kimyasal sıvılar bulunmaktadır. Arılar her ne kadar insanlar için faydalı olsalar bile   yaşam alanları tehdit altında olduklarını hissettiklerinde insanlar için bir o kadar da tehlikeli olabilmektedir. Ayak gövde baş ve kanat olarak  toplamda 4 gövdeden oluşan bu canlılar haşere grupları içerisinde yer almaktadır.

 Yaban  Arısı sokmalarında ilk müdahalenin son derece  hızlı yapılmama durumlarında  ölüm ile sonlanan yaşamların olduklarını da bilmekteyiz. Arı İlaçlaması en zor yapılan ilaçlama yöntemlerinden biridir. Özellikle dikkat gerektiren bir ilaçlama olması gerekmektedir Bireysel ve  kendi imkânlarımız ile mücadele yapmadan i ilaçlama firmaları tarafından yapılan Arı İlaçlama yöntemleri sandığınız kadar da kolay ilaçlama yöntemi değildir. Bu Yüzden işini profesyonel ve doğru yöntemler kullanan firmalardan arı ilaçlama hizmetlerinden faydalanmanız gerekmektedir.

Hizmet Özellikleri
 • Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlar ile Bahçenizdeki tüm zararlı haşerelerden kurtulabilirsiniz.
 • Profesyonel ekip arkadaşlarımız tüm haşereler hakkında detaylı bilgi ve tecrübeye sahiptir.
 • Bahçenizdeki zararlı arı böceklerin tamamından kurtulmuş olursunuz.
 • Arı ilaçlama hizmetimizden faydalanarak yabani arılardan kurtulmuş olursunuz
Fotoğraf Galerisi

Arı ilaçlama en az diğer haşere ilaçlamalar kadar önemlidir. Farkına varmadan bahçenizde veya evimizın dış mekanlarında yuva yapmış arılar  evinize taşıyıp kontrolsüz bir şekilde farkına varmadan çoğalmalarına izin vermiş olursunuz. Arı ilaçlamada en çok görülen problem arı sokmasıdır. Arı ilaçlamada dikkat edilmesi gereken konulardan biri ise bahçenize zarar vermeyen ilaçlar kullanılmalıdır.

Arı İlaçlamada kullanılan ilaçların sağlık bakanlığı tarafından onaylı olup halk sağlığı alanında uzman personeller tarafından ilaçlama yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde bilinçsiz kişiler farkına varmadan sizleri zehirleyebilir.

Sıkça Sorulanlar
Arı İlaçlama Nasıl Yapılır ?

Arı ilaçlama yapılacak alan tespit edildikten sonra Arı türü tespit edilmelidir. Bal arısı veya yaban arı olduğu tespit edildikten sonra Arı ilaçlama için üretilmiş özel kıyafetler ve gerekli cihazlar ile arıların yuvaları ortamdan uzaklaştırılacak şekilde yuva başka bir yere nakledilir. Arı İlaçlama İşlemi Sırasında amacımız en arılara en az zarar verecek şekilde ortamdan uzaklaştırmaktadır. Arı problemi için İletişime Geçip Arı ilaçlama Hizmetimizden Faydalanabilirsiniz

Arı İlaçlama Nasıl Yapılır?

Arı ilaçlama ay farketmeksizin bahçenizde zararlı arıları fark ettiğiniz anda arı ilaçlama yapılmalıdır. Aksi takdirde zaman geçtikçe bahçenizdeki arıların çoğalması ile birliktearı mücadelesi zorlaşmaktadır. bahçenizde arı fark ettiğiniz anda profesyonel bir arı ilaçlama şirketi tarafından ilaçlattırmanız gerekmektedir. Arı İlaçlama da en çok kullanılan yöntem genellikle sıvı kimyalar ürünler kullanılarak zararlı arıların yuvalarını terk etmeye zorlanır. Yabani arılar yuvayı terk ettikten sonra ortamda yaptıkları petekler imha edilir.

Arı İlaçlama Yöntemleri

Ev ya da iş yerlerinin belirli noktalarına yuva yapan ve insan sağlığını büyük oranda tehdit eden Arılar için , sağlık bakanlığından onay almış şirketler aracılığı ile yapılmalıdır. Profesyonel bir hizmet, doğru ilaçlama malzemeleri ve tam bir temizlik için gereklidir. Arı ilaçlama işlemleri yapılmadan önce hangi tür Arıya karşı mücadele edildiğinin tespiti gerçekleştirilmelidir. Hangi noktalarda yuva yapmış, yaşam bölgeleri tam olarak neresi hesaplanarak Arı türüne bağlı olarak ilaç türü seçilmektedir. Tüm ev, iş yeri ya da bahçe ilaçlama için bu işlem mutlaka uygulanmalıdır.

Arı İlaçlama Şirketleri

Özellikle yaz aylarında balkonlarınızdan  veya açık kalan camlardan içeriye doğru girerek belli bir zamandan  sonra kendine yuva yapacak alanları tespit edip yuvan yapan  arılar hızlı bir şekilde çoğalabilmektedir.

İlk zamanlarda barınma maksadı ile başlayan arılar daha sonralar da yuva içlerinde petekler oluşturmaktadırlar. Saklanabilecekleri alanlar çatı araları cam dipleri duvar çatlakları gibi bir çok yerde saklanıp yuva yapabilirler. İğnelerinin ucunda zehir olmasından dolayı Arı sokmaları durumunda da ciddi hastalıklara Sebep olabilmektedirler.

Bu tür durumlarla karşı karşıya kalmamak için Arı  İlaçlama firmaları ile çalışmanız sağlığınız için çok daha faydalı olaraktır. Tekrar söylemek gerekirse arı ilaçlama kolay bir işlem olmadığı için son derece Profesyonel  ekip gerektiren bir ilaçlama uygulamasıdır. Arı sorunlarına geçici çözümler aramak yerine kalıcı çözümler aramak çok daha sağlıklı olacağı gibi aynı zaman da zaman açısından da faydalı görülmektedir.

2021 Yılı Arı İlaçlama Fiyatları

2022 Arı İlaçlama Fiyat Tablosu

Metrekare (m²)Ortalama FiyatıOrtalama İndirimli Fiyatı
50m²220.00₺180.00₺
75m²300.00₺220.00₺
100m²320.00₺250.00₺
150m²350.00₺300.00₺
200m²400.00₺350.00₺
2022 Arı İlaçlama Fiyat Tablosu
Bize Sorabilirsiniz
Aktif Kampanyalar
7/24 Böcek ilaçlama
Firmamız Profesyonel Böcek İlaçlama Hizmeti vermenin yanı sıra sizlere en uygun fiyat garantisi vermektedir. 7/24 İletişim Tüm Haşere ilaçlama Sorunlarınız için Haftanın 7 günü 24 saat Arayıp Detaylı bilgi alabilirsiniz
Teklif Formu

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Arya İlaçlama
  Arya İlaçlama
  Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?
  Hemen Ara