Arı İlaçlama

Arıların sokması bir savunma yöntemidir.  Yaban arıları kendileriniz  tehdit altında hissettiklerinde  ya da yuvalarına saldırı olduğunda onları agresif yapar ve sokmaya teşvik eder. Yaban arıları ve arı tarafından sokulmak acı verici bir deneyim olmakla beraber alerjik reaksiyona sebep olabilmektedir. Bu alerjik reaksiyonlar bazen ölümle sonuçlanmaktadır. Yaşam alanlarınıza yakın arı yuvaları varsa profesyonel arı ilaçlama firmasından  destek alınarak tehdit ortadan kaldırılabilir

Özellikle Arıların  iğnelerinde alerjiye sebep olacak kimyasal sıvılar bulunmaktadır. Arılar her ne kadar insanlar için faydalı olsalar bile   yaşam alanları tehdit altında olduklarını hissettiklerinde insanlar için bir o kadar da tehlikeli olabilmektedir. Ayak gövde baş ve kanat olarak  toplamda 4 gövdeden oluşan bu canlılar haşere grupları içerisinde yer almaktadır. Yaban  Arısı sokmalarında ilk müdahalenin son derece  hızlı yapılmama durumlarında  ölüm ile sonlanan yaşamların olduklarını da bilmekteyiz. Arı İlaçlaması en zor yapılan ilaçlama yöntemlerinden biridir. Özellikle dikkat gerektiren bir ilaçlama olması gerekmektedir Bireysel ve  kendi imkânlarımız ile mücadele yapmadan i ilaçlama firmaları tarafından yapılan Arı İlaçlama yöntemleri sandığınız kadar da kolay ilaçlama yöntemi değildir. Bu Yüzden işini profesyonel ve doğru yöntemler kullanan firmalardan arı ilaçlama hizmetlerinden faydalanmanız gerekmektedir.

Arı İlaçlama Yöntemleri

Özellikle yaz aylarında balkonlarınızdan  veya açık kalan camlardan içeriye doğru girerek belli bir zamandan  sonra kendine yuva yapacak alanları tespit edip yuvan yapan  arılar hızlı bir şekilde çoğalabilmektedir. İlk zamanlarda barınma maksadı ile başlayan arılar daha sonralar da yuva içlerinde petekler oluşturmaktadırlar. Saklanabilecekleri alanlar çatı araları cam dipleri duvar çatlakları gibi bir çok yerde saklanıp yuva yapabilirler. İğnelerinin ucunda zehir olmasından dolayı Arı sokmaları durumunda da ciddi hastalıklara Sebep olabilmektedirler. Bu tür durumlarla karşı karşıya kalmamak için Arı  İlaçlama firmaları ile çalışmanız sağlığınız için çok daha faydalı olaraktır. Tekrar söylemek gerekirse arı ilaçlama kolay bir işlem olmadığı için son derece Profesyonel  ekip gerektiren bir ilaçlama uygulamasıdır. Arı sorunlarına geçici çözümler aramak yerine kalıcı çözümler aramak çok daha sağlıklı olacağı gibi aynı zaman da zaman açısından da faydalı görülmektedir.

 Arı İlaçlama Nasıl Yapılır ?

Arı ilaçlama yapılacak alan tespit edildikten sonra Arı türü tespit edilmelidir. Bal arısı veya yaban arı olduğu tespit edildikten sonra Arı ilaçlama için üretilmiş özel kıyafetler ve gerekli cihazlar ile arıların yuvaları ortamdan uzaklaştırılacak şekilde yuva başka bir yere nakledilir. Arı İlaçlama İşlemi Sırasında amacımız en arılara en az zarar verecek şekilde ortamdan uzaklaştırmaktadır. Arı problemi için İletişime Geçip Arı ilaçlama Hizmetimizden Faydalanabilirsiniz.

Call Now ButtonHEMEN ARA