trende

Bit İlaçlama

Bit İlaçlama

Bit İlaçlama

Bit ilaçlama işlemlerini en sağlıklı şekilde gerçekleştirmek için çeşitli maddeler ile bitleri bulundukları konumdan dışarı çıkardıktan sonra ilaçlama işlemi gerçekleştirilmektedir.  Küçük ve sarı renkte olan Bitler , insanoğlu ve diğer yaşayan memeli canlıların kanlarını emerek yaşamlarını sürdürmektedirler.

İnsanların ve hayvanların saçlarına, eşyalarına sıkıca yapışarak yaşamlarını sürdürebiliyorlar. Kişisel yaşam alanlarına yayılmasını ve sağlığı riske atan durumları engellemek için bit ilaçlama yöntemini uygulamaktayız.

Isırdığı yerlerde aşırı derecede kızarıklık ve kaşıntı meydana getiren bitler, yok edilmediği durumlarda sağlığı tehlike altına alabilmektedirler.  Bitler familyasında 1700 farklı türü bulunmaktadır. Ülkemizde en en çok görülen bitler

Bit Türleri
 • > Kuş Biti
 • > İnsan Biti
 • > Hayvan Biti
 • > Bitki Bitleri

KUŞ BİTİ İLAÇLAA

Kuş bitleri genellikle yabani kuşlar üzerinde  seyahat ederek evlerimize kadar girmektedir. Konakçısı olduğu hayvanlardan kan emerek beslenir. Konakçılar arası geçiş yaparken çeşitli hastalıklar taşır. Yumurta süreleri türüne göre değişkenlik gösterirken genellikle 2 hafta içerisinde yumurtalardan çıkar. 

Kuş bitleri Çatı güvercinleri , Kumru kuşları aracılığıyla evlerimize kadar girip hemen istilaya başlarlar. Kuş biti tespit edilir edilmez zaman kaybetmeden ilaçlama yapılması gerekmektedir. Zaman kaybı olduğunda Kuş biti ile mücadele zorlaşır

İNSAN BİTİ

İnsan bitleri saç diplerinde ense köklerinde kıl diplerinde yaşamlarını sürdürmektedirler. Genellikle  kıl diplerinde yada kulak arkalarında sirke denilen yumurta bırakırlar cilde sıkı bi şekilde yapışırlar ve kaldırılması oldukça zordur. Saçlarınızda bit tespit edildiğinde cildiye uzmanına görünmeniz gerekmektedir. Bit ilaçlama yapılacak alan ilaçlama yapıldıktan sonra çok hızlı bi şekilde bitlerden kurtulmuş olursunuz

HAYVAN BİTİ

Genellikle hayvanların derilerine yapışarak kan emerek beslenen parazit türüdür. İnsanlara çok nadiren bulaşan bit türüdür. Çoğunlukla yabani hayvanlar üzerinde seyahat eder. Ülkemizde Ankara keçilerinde ve sokak hayvanlarında  görüldüğü tespit edilmiştir.

BİTKİ BİTİ

Bitki bitleri genellikle yeşil alanlarda görülmekte olup insanlara karşı herhangi bir zararı olduğu tespit edilememiştir. Bitki bitlerin bitkiler ile beslendiği için evlerimizi istila etme ihtimali çok düşüktür.

Sıkça Sorulanlar
Bit vücut dışında ne kadar yaşar?

Bitler  türüne bağlı olarak ortam koşularına göre 1 hafta ile 1 ay arasında yaşamaktadır. Çok hızlı çoğalma potansiyeline sahip olduklarını unutmayalım

Bit den nasıl kurtulunur?

Bitler Kan ile Beslenen Haşereler grubunda yer aldığı için öncelikle Bit İlaçlama hizmeti almanız gerekmektedir. İlaçlama Sonrasında evinizdeki tüm bitlerden kurtulmuş olursunuz

Bit yatağa geçer mi?

Bitler insanlara bulaşabilmek için her yere geçebilirler. İnsanları konak olarak kullanırlar. İnsanlara yakın konumlarda çoğalma eğiliminde olan bir parazit olan bit genellikle yatak yorgan yastık ve koltuklarda barınırlar.

Bitli kıyafetler kaç derecede yıkanmalı?

Bit bulaştığını düşündüğünüz kıyafetler ve çarşaflar 60 ve  üstü derecelerde yıkanmalı. Yıkanan kıyafet ve çarşaflar mutlaka ütü yapılmalı sıcaklığa maruz kalan bitler hızlı bir şekilde ölürler.

Bitler ne ile temizlenir?

Evinize Bulaşan bitler olduysa profesyonel bit ilaçlama hizmeti ile temizlenir. Kıyafet ve çarşaflarınızda ise yüksek dereceli yıkama ile temizlenir.

Bitler ve Sirkelerden nasıl kurtulunur?

Bitlerden ve sirkelerden çeşitli sabun ve şampuanlar aracılığıyla kurtulmak mümkündür.

BİT İLAÇLAMASI NASIL YAPILMALIDIR ?

Firmamız bünyesinde sağlıklı ilaçlama yöntemleri ile bit ve haşere türlerini en hızlı ve güvenilir şekilde yok etmekteyiz. Alan içerisinde bulunan eşyaların tamamının ilaçlanma işleminden geçmesi gerekmektedir.

Tarım ve hayvancılık ile uğraşanların yaşam alanlarına ve ya hayvanlarına bulaştığı durumlarda, hayvanların her yerinin ilaçlanmasını sağlamaktayız. Aşamaların hepsinin aynı gün içerisinde tamamlanmasını sağlamaktayız.

 Sağlık Bakanlığı onaylı bit ilaçlama hizmeti vermekteyiz. En iyi ve kalıcı sonuçlar ortaya çıkması için uzman ekibimiz ile bit ilaçlama işlemini gerçekleştirmekteyiz. 

Bit ilaçlama işlemlerini en sağlıklı şekilde gerçekleştirmek için çeşitli maddeler ile bitleri bulundukları konumdan dışarı çıkardıktan sonra ilaçlama işlemi gerçekleştirilmektedir. Uzman tecrübeli ve güler yüzlü ekip altyapımız ile vizyon ve misyonumuzu gün geçtikçe büyüme ilerleme ile çalışmalar yürütmekteyiz.

Yaşadığınız ortamlarda gözle görebildiğiniz ve bit olduğunu anladığınız durumlarda bize ulaşıp güvenle bit ilaçlama hizmeti ulaşabilirsiniz.

2022 Bit İlaçlama Fiyat Tablosu

Metrekare (m²)Ortalama FiyatıOrtalama İndirimli Fiyatı
50m²200.00₺180.00₺
75m²250.00₺200.00₺
100m²300.00₺240.00₺
150m²350.00₺300.00₺
200m²400.00₺350.00₺
2022 Bit İlaçlama Fiyat Tablosu
Bize Sorabilirsiniz
Teklif Formu

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Arya İlaçlama
  Arya İlaçlama
  Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?
  Hemen Ara