trende

Dezenfeksiyon

Dezenfeksiyon

Dezenfeksiyon

Dezenfeksiyon insan sağlığını kötü etkileyen, insanların hasta olmasına neden olan bakteri, virüs gibi mikroorganizmaların bulunduğu ortamlardan uzaklaşması ve yok edilmesi için kullanılan yöntemlere denir. Bilindiği üzere mikroorganizmalar etrafımızda olabilecek her yerde kendileri için bir yaşam alanı oluşturabilirler. Tahmin edebileceğiniz her yerde; evinizde, ofisinizde, bahçenizde, havada, suda, olabilecek her yerde mikroorganizmalar ve virüsler bulunabilir.

Bu mikroorganizma ve virüsler için evlerimizde ya da ofislerimizde birçok temizlik ürünü kullanmaktayız. Fakat bu temizlik ürünlerinin bile öldüremediği bazı virüsler ve mikroorganizmalar da vardır. Bu mikroorganizmalar, virüsler ve bakterilerden kurtulabilmek için en iyi yöntem dezenfeksiyon yöntemidir. Bu dezenfeksiyon işleminin en çok ihtiyaç duyulduğu yerlerin başında da hastane ve benzeri yerler gelmektedir.

Hastane içerisinde bulunan her türlü noktada, her türlü aletin özenli ve titiz bir şekilde dezenfeksiyonunun sağlanması çok büyük bir öneme sahiptir. Bakteri ve virüslerden kurtulmamız için çok önemli olan bu dezenfeksiyon ile birçok virüs ve mikroorganizmaların bulunduğumuz ortamdan uzaklaşmasını sağlayabiliriz. Uzaklaşmasının yanı sıra bu tarz virüs ve bakterilerin, bulunduğumuz ortam içerisinde üremelerine de dezenfeksiyon işlemi ile engel olmuş oluruz.

 
Hizmet Özellikleri

 • Profesyonel Hizmet
 • Ekonomik Fiyat Garantisi
 • Hijyenik ortamlar
 • Sağlık Bakanlığı onaylı Hizmet
 
Fotoğraf Galerisi
 
Sıkça Sorulanlar
 
Dezenfeksiyon Nedir?
 

Dezenfeksiyon insan sağlığını kötü etkileyen, insanların hasta olmasına neden olan bakteri, virüs gibi mikroorganizmaların bulunduğu ortamlardan uzaklaşması ve yok edilmesi için kullanılan yöntemlere denir. Bu yöntemler oldukça çeşitlilik içerir. Çoğunlukla dezenfeksiyon yapılırken kimyasal maddeler kullanılmaktadır.

 
Dezenfeksiyon Nasıl Yapılır?
 

Genel olarak baktığımız zaman dezenfeksiyon yöntemleri iki çeşittir. Bu 2 çeşitten birisi sıcaklık kullanılarak yapılan; mikroorganizmaların, virüslerin ve mikropların bulunduğu ortamdan tamamen uzaklaşması için kullanılan bir dezenfeksiyon çeşididir. Diğer çeşit ise yüksek düzeye sahip uzun vadede kullanılan dezenfeksiyon işlemidir. Dezenfeksiyon işlemleri sırasında kullanılan maddeler oldukça büyük öneme sahiptir. Bu maddelerin özellikleri büyük önem arz etmektedir. Örnek verecek olursak:
Dezenfeksiyon yapılırken kullanılan maddelerin kesinlikle olabilecek her türlü mikroorganizmaları öldürmesi gerekmektedir.
Bunun yanı sıra içerisinde toksik bulundurmaması ve olabildiğince hızlı etki göstermesi dikkat edilen özelliklerin başında gelmektedir. Dezenfeksiyon yapılırken kullanılacak maddelerin renksiz ve kokusuz olması tercih edilmektedir. Dezenfeksiyonu sırasında eşyalar üzerinde ya da doğaya zarar vermeyecek maddelerin kullanılması gerekmektedir.

Dezenfekte İlaçlama

Son dönemlerde dezenfeksiyon işlemlerine oldukça ihtiyaç duymaktayız. Son zamanlarda dezenfeksiyon işlemleri sırasında ultraviyole dezenfeksiyon cihazıyla ortamdaki virüs ve bakteriler yok edilmektedir. Diğer dezenfeksiyon işlemlerine bakacak olursak ultraviyole dezenfeksiyon cihazıyla yapılan dezenfeksiyon sayesinde en iyi verimi alabilmemiz mümkün.

Kapalı olan her ortamda Nano dezenfeksiyon işlemi kullanılabilir. Dezenfeksiyon yapılmadan önce herhangi bir temizliğe ihtiyaç duymazsınız. Nano dezenfeksiyon işlemi sonrasında herhangi bir temizlik yapmanıza gerek yok. Firmamız siz değerli müşterilerimiz için en detaylı dezenfeksiyon işlemlerini profesyonel ekip arkadaşlarımız ile birlikte sağlamaktadır.

Ev ve ofislerinizin yanı sıra; ev ve ofisler gibi oldukça fazla vakit geçirdiğimiz araçlarınız için de dezenfeksiyon işlemlerini yapan firmamız Sağlık Bakanlığı onaylı olup , müşterilerimiz için en kaliteli hizmeti sağlamayı amaç edinmiştir. Dezenfeksiyon işlemlerimiz için firmamızdan bilgi alarak detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Dezenfeksiyon Hizmetimizi ev dezenfeksiyonu ve işyeri dezenfeksiyonu olarak hem kurumsal hem bireysel alanlara hizmet vermekteyiz.

Dezenfeksiyon Fiyatları

Dezenfeksiyon Fiyatları değişmesinde Çeşitli faktörler yer almaktadır. Dezenfekte edilecek alanın büyüklüğü kullanılacak ürünün kalitesi ortam koşullarına bağlı Dezenfeksiyon fiyatları değişebilmektedir. Dezenfeksiyon fiyatlarının değişmesindeki en büyük faktör ise kullanılan ürünün kalitesidir.

Korsan firmalar tarafından yapılan dezenfekte uygulamaları sağlığınız üzerinde kötü sonuçlar doğurabilmektedir. Dezenfeksiyon hizmeti alırken dezenfekte firmasının yetki belgelerini çalışanların uygunluk belgesini teyit ettirmeniz sağlığınız için daha iyi olacaktır. Korsan firmalar kullandığı ürünün üretim belgesini göstererek Sağlık bakanlığı onaylı firmayız diyerek kişi ve kişileri kandırabilmektedir.

2022 Dezenfeksiyon Fiyat Tablosu

Metrekare (m²)Ortalama FiyatıOrtalama İndirimli Fiyatı
50m²350.00₺300.00₺
75m²400.00₺350.00₺
100m²450.00₺400.00₺
150m²500.00₺450.00₺
200m²600.00₺550.00₺
2022 Dezenfeksiyon Fiyat Tablosu
Teklif Formu

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Arya İlaçlama
  Arya İlaçlama
  Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?
  Hemen Ara