Dezenfeksiyon

Dezenfeksiyon insan sağlığını kötü etkileyen, insanların hasta olmasına neden olan bakteri, virüs gibi mikroorganizmaların bulunduğu ortamlardan uzaklaşması ve yok edilmesi için kullanılan yöntemlere denir. Bilindiği üzere mikroorganizmalar etrafımızda olabilecek her yerde kendileri için bir yaşam alanı oluşturabilirler. Tahmin edebileceğiniz her yerde; evinizde, ofisinizde, bahçenizde, havada, suda, olabilecek her yerde mikroorganizmalar ve virüsler bulunabilir. Bu mikroorganizma ve virüsler için evlerimizde ya da ofislerimizde birçok temizlik ürünü kullanmaktayız. Fakat bu temizlik ürünlerinin bile öldüremediği bazı virüsler ve mikroorganizmalar da vardır. Bu mikroorganizmalar, virüsler ve bakterilerden kurtulabilmek için en iyi yöntem dezenfeksiyon yöntemidir. Bu dezenfeksiyon işleminin en çok ihtiyaç duyulduğu yerlerin başında da hastane ve benzeri yerler gelmektedir. Hastane içerisinde bulunan her türlü noktada, her türlü aletin özenli ve titiz bir şekilde dezenfeksiyonunun sağlanması çok büyük bir öneme sahiptir. Bakteri ve virüslerden kurtulmamız için çok önemli olan bu dezenfeksiyon ile birçok virüs ve mikroorganizmaların bulunduğumuz ortamdan uzaklaşmasını sağlayabiliriz. Uzaklaşmasının yanı sıra bu tarz virüs ve bakterilerin, bulunduğumuz ortam içerisinde üremelerine de dezenfeksiyon işlemi ile engel olmuş oluruz.

Dezenfeksiyon Nasıl Yapılır?

Dezenfeksiyon insan sağlığını kötü etkileyen, insanların hasta olmasına neden olan bakteri, virüs gibi mikroorganizmaların bulunduğu ortamlardan uzaklaşması ve yok edilmesi için kullanılan yöntemlere denir. Bu yöntemler oldukça çeşitlilik içerir. Çoğunlukla dezenfeksiyon yapılırken kimyasal maddeler kullanılmaktadır. Genel olarak baktığımız zaman dezenfeksiyon yöntemleri iki çeşittir. Bu 2 çeşitten birisi sıcaklık kullanılarak yapılan; mikroorganizmaların, virüslerin ve mikropların bulunduğu ortamdan tamamen uzaklaşması için kullanılan bir dezenfeksiyon çeşididir. Diğer çeşit ise yüksek düzeye sahip uzun vadede kullanılan dezenfeksiyon işlemidir. Dezenfeksiyon işlemleri sırasında kullanılan maddeler oldukça büyük öneme sahiptir. Bu maddelerin özellikleri büyük önem arz etmektedir. Örnek verecek olursak:

Dezenfeksiyon yapılırken kullanılan maddelerin kesinlikle olabilecek her türlü mikroorganizmaları öldürmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra içerisinde toksik bulundurmaması ve olabildiğince hızlı etki göstermesi dikkat edilen özelliklerin başında gelmektedir. Dezenfeksiyon yapılırken kullanılacak maddelerin renksiz ve kokusuz olması tercih edilmektedir. Dezenfeksiyonu sırasında eşyalar üzerinde ya da doğaya zarar vermeyecek maddelerin kullanılması gerekmektedir.

Dezenfekte İlaçlama

Son dönemlerde dezenfeksiyon işlemlerine oldukça ihtiyaç duymaktayız. Son zamanlarda dezenfeksiyon işlemleri sırasında ultraviyole dezenfeksiyon cihazıyla ortamdaki virüs ve bakteriler yok edilmektedir. Diğer dezenfeksiyon işlemlerine bakacak olursak ultraviyole dezenfeksiyon cihazıyla yapılan dezenfeksiyon sayesinde en iyi verimi alabilmemiz mümkün. Kapalı olan her ortamda Nano dezenfeksiyon işlemi kullanılabilir. Dezenfeksiyon yapılmadan önce herhangi bir temizliğe ihtiyaç duymazsınız. Nano dezenfeksiyon işlemi sonrasında herhangi bir temizlik yapmanıza gerek yok. Firmamız siz değerli müşterilerimiz için en detaylı dezenfeksiyon işlemlerini profesyonel ekip arkadaşlarımız ile birlikte sağlamaktadır. Ev ve ofislerinizin yanı sıra; ev ve ofisler gibi oldukça fazla vakit geçirdiğimiz araçlarınız için de dezenfeksiyon işlemlerini yapan firmamız Sağlık Bakanlığı onaylı olup , müşterilerimiz için en kaliteli hizmeti sağlamayı amaç edinmiştir. Dezenfeksiyon işlemlerimiz için firmamızdan bilgi alarak detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Dezenfeksiyon Hizmetlerinizden bazıları

Ev Dezenfeksiyonu İçin Tıklayın

İşyeri Dezenfeksiyonu İçin Tıklayın

Call Now ButtonHEMEN ARA