Fare İlaçlama

Fare ilaçlamaları; gıda depoları, marketler, cafe ve restoran işletmeleri, bireysel yaşam alanları ve aklınıza gelecek her alan için yapılabilmektedir.  Yaşam  alanları dışında depo işyerleri hayvan kümesleri  fare gibi zararlıların yaşam koşulları için uygun şartlar taşıdıklarından ev , depo ve kiler gibi alanlarda sık sık farelerle karşılaşılmaktadır. Özellikle yiyecek ve içeceklerin depolandığı alanlarda fare ve diğer zararlılar gıdaların bozulmasına , maddi zarara ve taşıdıkları virüslerle  zarar vermektedirler. Ülkemizde Fare türlerinin arasında en çok karşılaştığımız türler SIÇAN (LAĞIM FARESİ ) ÇATI FARESİ , ve FINDIK FARELERİDİR. Taşıdıkları virüsleri dolaylı yollardan insanlara bulaştırdığı bilinmektedir. Taşıdıkları virüsler ölümcül virüslerdir. Hanta virüsün kaynağı fareler olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Bu nedenle yaşam  alanlarında fare ilaçlama hizmetlerinden yararlanılarak düzenli bir şekilde kontrol sağlanması gerekir. Ayrıca fare ve diğer zararlıları depolama alanlarından uzak tutacak yem ve macun gibi ürünlerin de aktif olarak kullanılması gerekmektedir. Fareler için özel yöntemler uygulanmakta olup kullanılan ürünler insan sağlığı üzerinde etkisi olmayıp sadece fareler üzerinde öldürücü etkiye sahiptir. Fareler için üretilmiş özel ürünler başka canlılar tarafından  yenilmesi imkansızdır. Kullanılan ürünler içerisinde bitreks kimyasalı kullanıldığı için  kedi köpek gibi hayvanların yemesi imkansızdır.

Fare Türleri

SIÇAN (LAĞIM FARESİ ) ilaçlama :  vücut boyları 16 cm ile 26 cm arası değişmektedir. genellikle lağımda yaşayıp üredikleri bilinmektedir. Çok sayıda virüs ve bakteri taşıdığı bilimsel olarak kanıtlanmış olup potansiyel tehlike barındıran zararlı bir hayvan cinsidir. Çene yapılarında Diş kökleri olmadığı için sürekli uzamakta  uzayan dişlerini törpülemek zorundadırlar. orta çağda  yaşanılan büyük veba salgının Sıçanlar tarafından yayıldığı bilinmektedir. Maddi ve Manevi olarak verdikleri zararlar çok fazladır. Sürekli uzayan dişlerini törpülemek için kabloları kemirip elektrik yangınlarına sebep olmakta birlikte Su borularını delip içlerine yuvalarını bıraktıkları için boru tıkanmalarına sebep olmaktadırlar. beton yapıları kemirerek yaşam alanlarına haşerelerin girmesine de sebep olabilmektedirler. Aç kaldıkları zaman sabun , deri , kağıt , tahta , elektrik kablolarını yedikleri gözlemlenmiştir.

Çatı Faresi İlaçlama : Hareket kabiliyeti yüksek olduğu için çok hızlı kaçabilen ve çok hızlı üreyen memeli canlılar arasında yer almaktadırlar. Dişleri sürekli uzadığı için törpülemek amacıyla aralıksız sert olan cisimleri kemirirler ergin fare her yavrumala döneminde 10 ile 15 arası yavru getirdiği bilinmektedir. yavru fareler 2 ay içerisinde ergin boya ulaşmaktadır. Maddi ve Manevi zararlara sebep olmaktadırlar. İnsanların yaşam alanlarına sızarak besin kaynaklarını tüketirler. Taşıdıkları virüsler ölümcül derecedir.

FINDIK FARE (EV FARESİ ) : Kısa tüylere sahip olup renkleri kahverengi ve gri olarak değişkenlik gösterebilir. Yetişkin Fareler 15 ile 30 gr arasında ağırlıktadır ve boyları 25 cm ye kadar ulaştığı gözlemlenmiştir. Her yavrulama döneminde ortalama 7  yavrular yılda 5 ile 6 kez yavruladığı bilinmektedir. her türlü gıda besinin ve organik besinler ile beslenirler. Çevreye bıraktıkları dışkılar  virüsün yayılmasında etkili rol oynar.

Fare İlaçlama Firmaları

Firmamız fare ilaçlama alanında tüm depolama alanları ve  yaşam alanları için fare  ilaçlama ihtiyacı duyulan her bölge için profesyonel hizmet sunmaktadır. Firmamız tarafından yapılan genel ilaçlama işleminin ardından müşteri tercihine göre yapışkan veya mekanik fare tuzakları kurularak fare ve diğer zararlıların söz konusu alanlarda barınmaları engellenmektedir. Fare ilaçlama uygulaması yapıldıktan hemen sonra ortamdaki virüs ve bakterilerin temizlenmesi için mutlaka DEZENFEKSİYON yapılmalıdır.

Fare ilaçlamaları; gıda depoları, marketler, cafe ve restoran işletmeleri, bireysel yaşam alanları ve aklınıza gelecek her alan için yapılabilmektedir. Eğer siz de fare zararlıları için ilaçlama hizmetine ihtiyaç duyuyor iseniz firmamızın uzman ekipleri tarafından sunulan profesyonel hizmetten faydalanabilir ve farelere karşı etkin bir mücadele sağlayabilirsiniz.

Fare ilaçlama ne kadar?

Fare İlaçlama Fiyatları farenin türüne ortam koşullarına alanın büyüklüğüne ve yapılacak yönteme bağlı olarak değişebilmektedir.

Fare ile nasıl mücadele edilir?

Fare ile mücadele yöntemleri fare türüne bağlı olarak değişmektedir.  Geleneksel kullanılan sıvı yapıştırıcılar artık çok işe yaramamaktadır.  Fare ile mücadelede en çok kullanılan yöntem yemleme yöntemidir. Kullanılan ilaçlar fareyi cezbedecek şekilde hazırlanmış fare ilaçları kullanılmaktadır.

Fare zehiri fareyi ne zaman öldürür?

Kullanılan ilaca bağlı olarak değişebilmektedir. Profesyonel firmalar tarafında kullanılan ilaçlar fareyi 48 veya 72 saat içinde öldürmektedir. Dışarda satılan fare ilaçları fareleri öldürmediği bilinmektedir.

Fare insanı ısırırsa ne olur?

Farelerin ağızlarındaki  salyalar ve dişlerinde insanları öldürebilecek patojenler bulunduğu için çok ciddi hastalıklara sebep olabilmektedir. Kısacası Fare insanı ısırırsa çok ciddi hastalıklara yakalabilir

Fareyi Öldürmek için ne yapmalıyız?

Fareyi öldürmek için profesyonel fare ilaçlama hizmetinden faydalanmanız lazım. Fareler yüksek derece patojen taşıdıkları için insan ve hayvan sağlığı üzerinde risk barındırmaktadır.

Fareyi evden ne kaçırır?

Fareyi evden kaçırmak için yüksek derecede gürültü çıkarmanız lazım. Fare bir yere yerleştiğinde kolay kolay orayı terk etmez. Profesyonel fare ilaçlama hizmetinden faydalanıp fare  sorununuzu en kısa süre içerisinde halletmiş olursunuz

Call Now ButtonHEMEN ARA