Çalışma Saatleri

Hafta İçi: 7/24

Pazar: 7/24

Haberler / Böcek İlaçlamada Sıkça Sorulan Sorular

Böcek İlaçlamada Sıkça Sorulan Sorular

06Mart

2020

150 / Kişi Okudu

Böcek İlaçlamada Sıkça Sorulan Sorular

BÖCEK İLAÇLAMA YÖNTEMLERİ

Evininiz içerisinde ilaçlama yaptırmadan önce firmanıza evinizde bulunan haşere hakkında detaylı bilgi vermeniz gerekmektedir. Çünkü haşereler yapısal olarak çok farklılık gösterirler. Bundan dolayı evinizde almanız gereken önlemler yine uygulama yapılacak haşereye göre farklılık gösterir.
Şöyle ki; Eğer evinizde hamam böceği ya da kalorifer böceği sorununuz var ise bu haşerelere karşı genellikle kokusuz ilaçlama ya da jel ilaçlama yöntemleri tercih edilmektedir. Teknoloji ve ilaçlarda var olan gelişmeler sayesinde bu haşerelere karşı ilaçlama yaptırdığınız esnada evinizi terk etmek ya da ön hazırlık yapmak gibi bir zorunluluğunuz bulunmamaktadır.Ancak evinizde pire problemi var ise pireler evleriniz içerisine yumurtalarını gelişi güzel bıraktıkları için doğal olarak ilaçlama yöntemi de buna paralel olarak değişiklik göstermektedir. Bu tarz haşerelere karşı yapılan ilaçlamalarda ön hazırlık yapmanız ve evinizi boşaltmanız gerekmektedir.

Unutmayınız başarının anahtarı doğru teşhis yapmaktan geçmektedir. Bu yüzden evinizde var olan haşere problemini ilaçlama yaptıracağınız firma personellerine mümkün olduğunca detaylı olarak anlatmaya özen gösteriniz.

İlaçlama yaptırdıktan sonra evimde haşere görülmesi normal midir?

Ev ilaçlama da  haşerelere karşı zaruri bir durum bulunmadığı sürece genellikle kokusuz uygulamalar tercih edilir. Bu uygulama yöntemi temasa dayalı bir ilaçlama yöntemi olup haşereler ilaca temas ederek zehri vücutlarına emerler.
Bu sayede ilacın yuvaya taşınması sağlanmış olur. Ancak bu süreç ilaçlama yapılan günü takiben ortalama olarak 12 ile 21 gün arası devam eder ve bu süreç içerisinde haşere görülmesi olağan bir durumdur.

İlaçlama sonrasında temizlik yapmam gerekir mi?

Eviniz içerisinde yapılan ilaçlama sonrasında temizlik yapılması ya da yapılmaması uygulama yapılan haşere türü ve uygulama yöntemine bağlıdır. Eğer evinizde hamam böceği ya da kalorifer böceğine karşı uygulama yapılmış ise ilaçlama sonrasında en az bir hafta temizlik yapmamanız gerekmektedir.

Bu tarz haşerelere karşı kokusuz ilaçlama yapılmakta olup, yukarıda da bahsettiğimiz gibi bu ilaçlama yöntemi temasa dayalı bir ilaçlama yöntemi olduğu için ve bizlerin günlük yaşantımıza herhangi bir engel oluşturmadığı için uygulama sonrasında temizlik yapılmasına ihtiyaç yoktur.Ancak profesyonel olarak yapılmayan ilaçlamalarda uygulanmaması gereken alanlara uygulama yapıldığı takdirde tabak çanak üzerleri gibi bu eşyaların mutlaka yıkanması gerekmektedir. Eğer eviniz içerisine kokulu ilaçlama diye tabir edilen ilaçlar kullanılmış ise bu tür ilaçlamaların hemen sonrasında genel bir ıslak temizlik yapılması gerekmektedir.

Tel :      0850 466 60 58

 

Tel :     +90 (553) 703 09 89

 

E-Mail : info@aryagrup.com

ETİKET:

DİĞER BİLGİLER

şişli böcek ilaçlama

şişli böcek ilaçlama 08/Kasım/2020

sarıyer böcek ilaclama

sarıyer böcek ilaclama 08/Kasım/2020

hamam böceği ile mücadele

hamam böceği ile mücadele 19/Temmuz/2020

ESENYURT BÖCEK ilaçlama

ESENYURT BÖCEK ilaçlama 30/Mayıs/2020

bakırköy böcek ilaçlama

bakırköy böcek ilaçlama 23/Mayıs/2020


İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

  • Telefon: 0850 466 60 58
  • Gsm: +90 (553) 703 09 89
  • Fax:
  • Email: info@aryailaclama.com