Çalışma Saatleri

Hafta İçi: 7/24

Pazar: 7/24

Haberler / hamam böceği ile mücadele

hamam böceği ile mücadele

19Temmuz

2020

423 / Kişi Okudu

hamam böceği ile mücadele

ALMAN HAMAM BÖCEĞİ 


 yaşantımızda bazı zamanlar sıkıntılara yol açan hamam böcekleri hakkında yeni araştırmalar yapılıyor.
ortaya çıkan  bulgularsa oldukça ilginç , bilim insanları bu günlerde kendisini bu tuzaklara  karşı koruma dürtüsü ile mutasyon geçirmiş türleri inceliyor.
Bu türler şekerli besinlere karşı direnç gösteriyorlar. Böcek ilaçlama da kullanılan ürünlerin çoğu glikoz içeriyor.
Çalışmlarımız sonucu şunu gördük ki hamam böcekleri çeşitli glikoza karşı direnç geliştiyor.
Bunun sebebi ise davranışa yol gösteren sinir sistemlerinde yatıyor. Bu açıdan kullandığımız böcek ilaçlarını sürekli değiştirmemiz gerekiyor.
Amerikada ki labaratuvarda alman  böceklerine  birisi yüksek oranda şeker içeren reçel ve diğeri şekersiz fıstık ezmesi olmak üzere 2 farklı yiyecek sunuluyor. Hamam böceklerin reçeli es geçip fıstık ezmesine yöenliyorlar.
Bilim insanlarının açıklamarı göre  Değişime uğramış hamam böceklerinde acı şeylere karşı tepki veren sinir hücreleri artık şekerli ürünlere karşı tepki göstermeye başlamış.
Hamam böceklerine karşı mücadelemiz insanlık tarihi kadar eski. Fakat hamam böcekleri bitkilere karşı milyonlarca yıldır mücadele veriyorlar ve çeşitli savunma mekanizması geliştiriyorlar.
Bu yüzden ilaç üreticileri sürekli yeni ilaçlar geliştirmek zorunda. ARYA BÖCEK  iLAÇLAMA olarak sürekli yeni üretilen en etkili ilaçları takip ederek Onaylanmış ilaçları kullanmaktayız.,
Yaklaşık 30 yıldır ilaçların içinde glikoz kullanılıyor bu şunu gösteriyorki hamam böceği çevrelerindeki gelişmelere karşı hızlı bişekilde ayak uydurabiliyorlar ve bu şekilde böcek ilaçlarına karşı yaklaşmamayı başarıyorlar.

ALMAN HAMAM BÖCEĞİ

 

Hamam böceği sorunlarının yüzde 95 i alman hamam böceğidir. Çok hızlı üremekle ünlüdürler. Bu yüzden onları yok etmek için kullandığımız ürünlere kısa sürede bağışıklık kazanabiliyorlar.
Evrim sonucunda elde ettikleri bazı özellikler hamam böceklerini yok etmeyi  neredeyse imkansız hale getiriyor.
Yiyeceksiz 1 ay yaşayabiliyorlar saatlerce oksijensiz ortamda kalabiliyorlar. Ancak nesillerini devam ettirmelerindeki en önemli özellikleri üreme hızları
Bu yüzden hamam böceklerinin sürekli çiftleştiklerini düşünebilirsiniz ama bunu yapmıyorlar.
Bir dişi hamam böceği çiftleşip sperm elde ettikten sonra bunu hemen kendi içinde depolayıp gerektikçe kullanabilir ve çiftleşmesine hiç gerek kalmaz.
Bu yöntem sayesinde dişi hamam böceği bir kere çiftleştikten sonra ölünceye kadar yumurta bırakabilir. 
Tek bir dişi alman  hamam böceği yüzbinlerce yumurta bırakabilir. Bu yüzden bir dişi hamam böceği tek başına bir koloni yaratabilecek potansiyele sahip.
Haşere kontrolünde bizi en çok korkutan olay siz farkında olmadan evinize bir alman hamam böceğinin evinize girmesidir ve bu Hamile bir dişi ise evinizde koloni oluşması için yeterli oluyor.
İşte bu uyumluluk hamam böceklerine avantaj sağlıyor. Üreme biyolojisine baktığınız zaman hamam böceklerinin kesinlikle en tepedeki yıldız olduğunu söyleyebilir.
Alman hamam böcekleri gruplar halinde yaşamaktadırlar. Yaşam alanlarınızda bir hamam böceği görürseniz bilinki bir yerlerde devamı da vardır.
Hamam böceklerinin 300 milyon yıldır varlığı bilinmektedir. Organik atıklarla beslendikleri için son derece tehlikeli bakterileri insan gıdalarına bulaştırmaktadırlar.
En çok sevdiği gıdalar yağlı ürünler alkollü ürünler ve şekerli ürünlerdir.

Hizmet verdiğimiz Bazı Haşereler , Pire , Kene Tahta kurusu Sinek Akrep Yılan Bit  , Uyuz , Akar(mite)  , Örümcek   Fare , Bilgi almak için haşere isimlerine tıklamanız yeterlidir.

İstanbulun tüm bölgelerinde servis noktalarımız mevcuttur 

Avcılar Böcek ilaçlama Esenyurt Böcek ilaçlama  Bakırköy böcek ilaçlama  Beşiktaş böcek ilaçlama hizmet verdiğimiz ilçerimizden bazıları Detaylı bilgi almak için iletişime geçebilirsiz.

Arya ilaçlama olarak 2006 yılından bu yana çevre sağlığı hizmetleri sunmanın haklı gurunu yaşıyoruz. Hamam böceği ilaçlama  şikayetiniz için 7/24 İletişime geçip Garantili ilaçlama hiztemizden faydalanabilirsiniz.

ETİKET:

DİĞER BİLGİLER

şişli böcek ilaçlama

şişli böcek ilaçlama 08/Kasım/2020

sarıyer böcek ilaclama

sarıyer böcek ilaclama 08/Kasım/2020

hamam böceği ile mücadele

hamam böceği ile mücadele 19/Temmuz/2020

ESENYURT BÖCEK ilaçlama

ESENYURT BÖCEK ilaçlama 30/Mayıs/2020

bakırköy böcek ilaçlama

bakırköy böcek ilaçlama 23/Mayıs/2020


İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

  • Telefon: 0850 466 60 58
  • Gsm: +90 (553) 703 09 89
  • Fax:
  • Email: info@aryailaclama.com