Mite ilaçlama

Mite ilaçlama hizmetlerimizden periyodik olarak faydalanmanız sizi akar tehdidinden koruyacaktır. Mite İlaçlama  halk dilinde toz böceği ilaçlama olarak ta anılır. yaşam alanları genellikle insanlara çok yakın yerlerde yaşadıkları bilinmektedir. Mikroskobik canlılar oldukları için gözle görmek neredeyse imkansızdır. Beslenme alışkanlıkları genellikle insan  ve hayvan deri döküntüleri ile beslenirler. Akarların 150 e yakın türü olduğu bilinmektedir. Halı, Koltuk , Yatak yüzeylerine tutunarak yaşamlarını devam ederler. Nemli alanlarda yaşadıklarından dolayı hızlı üreme potansiyeline sahiptirler.  Akarlar insan sağlığı üzerinde olumsuz etkiler bırakmakta insanlar üzerinde  uzun vadede astım rahatsızlığına deride kızarıklığa sebep olduğu bilimsel yollarla kanıtlanmıştır. Gözle görülmeyen bu Parazitler Potansiyel tehlike barındırmaktır. Yapılan araştırmada süpürge makinesinden alınan 5 gram Toz içinde binlerce Akarın bulunduğu gözlemlenmiştir. Akarlar 1 gram deri döküntüsü ile aylarca beslenebilirler.

Halk arasında akar olarak bilinen ve halılardan oturma gruplarına, giysilerden yataklara kadar kullandığımız eşyalarda barınan mitelar; kontrol altına alınmadıkları takdirde insan sağlığı için ciddi derecede olumsuz etkilere sahiptirler. Akarlar; özellikle gelişim çağındaki bebeklerin ve çocukların oyun alanları konumunda olan halılarda barındıklarından bebek ve çocuk sağlığı için birinci derecede tehdit konumunda yer almaktadır. Akarlar  genellikle evlerimizin koltuk grupları yataklar , yastık ve halılarda barınmakta ve üremektedirler.

AKAR İLAÇLAMASI NASIL YAPILMALI

Böcek ve fare gibi zararlılar için ilaçlama hizmeti sunan firmamız ev eşyalarınızda görülen akar zararlılarının ortadan kaldırılması için etkin bir temizlik ve ilaçlama hizmeti sunmaktadır. Profesyonel akar ilaçlama hizmetimiz sayesinde başta halı olmak üzere yünlü ve tüylü yapıya sahip ev eşyalarınızda görülen mite sayısı minimuma indirilmektedir. Mite ilaçlama hizmetlerimizden periyodik olarak faydalanmanız sizi akar tehdidinden koruyacaktır. Ayrıca akar ilaçlama hizmetinin yanı sıra etkin bir dezenfekte yöntemi tercih etmeniz gerekir. Örnek vermek gerekirse yıkanma işlemi yerine silinme işlemi tercih edilen halılarda akar oluşumu maksimum düzeye erişebilmektedir. Başta akar olmak üzere böcek, karınca ve fare gibi tüm zararlı türleri ile mücadele ihtiyaçlarınızda bize başvurabilir ve etkin ilaçlama hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

AKARLARDAN NASIL KORUNABİLİRİZ ?

Akarlardan korunma yolları son derece kolaydır. Evlerimizi sürekli ve düzenli olarak havalandırıp ortamdaki nemi en aza indirmeliyiz .Yastık  ve çarşaflarımızı sıcak su ve deterjanla yıkanmalı. Yüksek vakumlu süpürge makinaları ile halı perde gibi yüzeyleri temizlemeliyiz. Evlerimizde nem Tutacak ürünleri  kurutmalıyız aksi takdirde akar oluşumuna sebebiyet vermiş oluruz. Bütün önlemleri aldığınızda akarları minimum seviyeye indirmiş olursunuz. AKAR İLAÇLAMA HİZMETİ için 7/24 bizimle iletişime geçebilirsiniz

 

Call Now ButtonHEMEN ARA