Örümcek İlaçlama

Örümcek İlaçlama yöntemleri değişmekle birlikte en çok tercih edilen yöntemlerden biri Kokulu böcek ilaçlama yöntemidir.  Örümcekler 8 bacaklı olup etçil haşere türleri arasında yer almaktadır. Örümcekler  eklem bacaklı oldukları için çok hızlı hareket edebilme kabiliyetine sahiptir.
türleri arasında 6 ie 8  gözlü olanlar mevcuttur. Dünya ya yayılan Örümcek türleri sayısı net olarak bilinmese de 43,000 tür örümcek olduğu tahmin edilmektedir. Kendi türleri arasında yamyamlık olarak tabir edilen hareketler sergileyebilmektedirler. Aç oldukları zamanlarda kendi cinsleri ile beslendikleri bilinmektedir. Ülkemizde çeşitli örümcek zehirlenme vakaları görülmüştür.

Zehirli Örümcek Türleri

Çeşitli türler olduğu için zehirli olan örümcekler mücadelesi zor olan haşerelerdir. İnsanları öldürebilecek örümcekler KAHVERENGİ İNZİVA ÖRÜMCEĞİ  ve KARADUL ÖRÜMCEĞİ etkili zehir bezleri sahiptirler.  TARANTULA ÖRÜMCEĞİ ise insanlar ve hayvanlar üzerinde öldürücü etkiye sahip değildir. Örümcek ısırığı sonrasında sinir sistemlerinde tahribata yol açıp acı bırakmasına sebep olmaktadır. Örümcekler yapısı gereği çok hızlı üreme potansiyeline sahiptirler. Kapalı ve nemli alanlarda yaşamlarını sürmek için her defasında 200 den fazla yumurta bırakmaktadırlar.

Örümcek İlaçlama Yöntemleri

Örümcekler Çeşitli bölgelerde kurdukları ağları sayesinde çirkin görüntü ve yanı sıra potansiyel tehlike barındıran haşere türüdür.
Örümcek İlaçlama yöntemleri değişmekle birlikte en çok tercih edilen yöntemlerden biri Kokulu böcek ilaçlama yöntemidir.  Bütün örümcekler zehirli olmadığı için İlaçlama yöntemleri değişiklik gösterebilir. Türü tespit edildikten sonra doğu yöntemler ve doğru ilaçlar ile Örümcek ilaçlaması yapılmaktadır. Örümcek ilaçlama yapılacak alan tespit edildikten sonra insan ve hayvan sağlığı üzerinde etkisi olmayan sağlık bakanlığı onaylı ilaçlar kullanılmalıdır.

Örümceklerden Nasıl Korunabilirim ?

Doğal yöntemler ile örümceklerden korunma yolları mevcuttur. Bu yöntemler kesin çözüm olmayıp geçici olarak kendinizden uzak tutmasını sağlamaktadır. Yaşam alanınızdan uzak tuttuğunuz haşereler bir süre sonra kontrolsüz bir şekilde çoğalmasına ve yaşam alanlarınızı işgal etmesine sebep olmaktadır. Sirke bilimsel olarak kanıtlanmış olmasa da Örümcekleri uzak tuttuğu bilinmektedir. En etkili yöntem evlerinize girebilecek haşereler için çatlak delik olan yerleri kapatmaktır.  Amatörce yapılan örümcek ilaçlama uygulaması zaman kaybı ve zehirlenme ihtimali yüksektir.

Örümcek Isırdığında Ne Yapmalıyız?

Örümcek tarafından ısırıldığınızda vakit kaybetmeden size en yakın sağlık kuruluşuna başvurmanız gerekmektedir. Örümcek zehirleri sinir sistemine çok hızlı yayıldığı için dayanılmaz acılar vermektedir. Türkiye çok sayıda örümcek ısırığı aracılığıyla ölümler meydana geldiği bilinmektedir. ARYA ilaçlama olarak böcek ilaçlama alanında etkili çözümler sunmaktayız. 15 yıllık tecrübemiz ve alanında uzman ekip arkadaşlarımız ile hizmet vermekteyiz. Kaliteli ve Garanti kapsamında Örümcek İlaçlama hizmeti ile Haşere sorununuzu ortadan kaldırmak için 7/24 iletişime geçebilirsiniz.

Call Now ButtonHEMEN ARA