Pire ilaçlama

Pire ilaçlama oldukça titizlik ve profesyonellik gerektiren bir iştir. Bilindiği üzere pireler vücut yapıları itibarı ile diğer böcek türlerinden ve haşerelerden daha farklı şekilde ilaçlanmaktadır.  Üremek için kana ihtiyaç duyan pirelerin yaşama biçimlerine bakacak olursak, parazitlere benzerlik gösterirler. Bu pirelerin vücutlarının yapısı çok fazla yassı olduğu için diğer canlılardan kolaylıkla ayırt edilebilirler. Eğer evlerinizde evcil hayvan besliyorsanız ve evinizde pirelere rastladıysanız bunun en büyük sebebi beslediğiniz hayvanlardır.

Pireler diğer böceklerden farklı olarak vücutları yanlardan basık olan iyi sıçrama yeteneğine sahip olan bu böcekler dünya üzerinde değişik hastalıklara vektörlük yaptığı bilinmektedirler.  Pireler böcekler grubunda siphonaptera ordusu içerisinde yer alırlar. Dünya Genelinde yaklaşık 2500 pire türü bulunmaktadır. Türkiye de ise 84 pire türü  olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

İnsanlara En çok saldıran Pire Türleri : Pulex irritans , ctenocephalides felis , ctenocephalides canis türleri insanlara en çok saldıran agresif pire türleridir.

Pireleri diğer böceklerden ayıran en büyük özellik vücutlarının 2 yanından basık şekilde olmasıdır. Vücut uzunlukları  türe bağlı olarak 1 mm ile 4  mm arasında arasında değişmektedir.

Türkiye de En çok görülen Pire Türleri
  • Kedi Piresi ( ctenocephalides felis )
  • Köpek Piresi (ctenocephalides canis )
  • İnsan Piresi ( Pulex İrritans )
  • Kuzey Sıçan Piresi ( Nosopsyllus fasciatus )
  • Doğu Sıçan Piresi ( Xenopsylla cheopis )

Geçmiş 1500 yıl öncesinde Avrupa da 3 defa büyük veba salgının yayılmasında doğu sıçan piresinin sebep olduğu bilinmektedir. Pireler  insan ve hayvan sağlığı üzerinde risk oluşturabilecek bir çok patojeni taşıyabilmektedir.

Pirelerin Taşıdığı Hastalıklar

Pireler çok sayıda hastalığa vektörler yapmaktadırlar.  Pirelerin Vektörlük yaptığı Hastalıklar

  • Veba
  • Murin Tifüs ( Endemik Tifüs )
  • Epidemik Tifüs
  • Pire Kaynaklı Benekli Ateş

Pireler Ayrıca Bir çok hayvan hastalığına sebep olurlar. Çok sayıda hayvan hastalığına vektörlük yapmaları yanı sıra hayvanlarda deride kalıntı kıl ve tüy dökmesine sebep olmaktadır. Sadece insan sağlığı açısından değil hayvan sağlığı üzerinde de risk oluşturabilecek  değişik patojenlerin ve parazitlerin taşınmasında pireler rol oynamaktadır.

Pire İlaçlama Firmaları

Pireleri diğer haşere türlerinden ayıran bir başka özellik ise çok fazla ve dağınık şekilde üremeleridir. İnsanların üzerinde yaşayan pireler çoğu zaman yumurtalarını elbiselere ve elbiselerin ya da ev içerisinde bulunan pamuklu maddelerin eğer bulunuyorsa dikişli kısımlarına bırakırlar. Bunun yanı sıra bir yumurtlama döneminde bir haftada yaklaşık 30 ile 50 adet yavru sayısına ulaşan pireler çoğu hastalığın ve salgının bulaşmasına neden olan bir haşere türüdür. Kan emen bir tür olan pireler çoğu hastalığı emdikleri kanlar ile insanlar arasında taşımaktadır. Bu yüzden pire ilaçlama oldukça titizlik ve profesyonellik gerektiren bir iştir. Eğer pire ilaçlama hizmetine ihtiyacınız varsa bu noktada işinde profesyonel olan kurumsal bir firma ile çalışmanız sizlerin yararına olacaktır. Baş etmesi en zor türler arasında yer alan pireler eğer profesyonel bir şekilde ilaçlama yapılmazsa çok daha hızlı ve çok daha sık şekilde üremeye devam ederler. Bu noktada devreye giren sağlık bakanlığı onaylı  firmamız profesyonel çalışma arkadaşlarımız ve en kaliteli ilaçlama ekipmanlarımız ile siz değerli müşterilerimize en kaliteli pire ilaçlama hizmetini sağlamaktadır. Hijyen koşullarına son derece dikkat eden firmamız pire istilasına uğramış evleriniz ya da ofislerinizde bulunan pireleri, en doğru şekilde ilaçlama yaparak ev ya da ofislerinizden uzaklaştırmaktadır. Çok hızlı ve dağınık şekilde üreyen bir tür olan pireler, uygun zamanda müdahale edilmezse ev ve ofisleriniz için oldukça büyük bir sorun yaratacaktır. Bu yüzden eğer bir pire istilasına uğradıysanız ve bu pire istilasına uğramak istemiyorsanız firmamız ile görüşerek en uygun fiyat seçenekleri ile pire ilaçlama hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Pirelerin yaşam döngüleri

Pirelerin kanatları bulunmaktadır. Çok iyi sıçrama yeteneğine sahip bacak kasları sayesinde 50 cm ileriye doğru 25 -30 cm yukarıya doğru sıçrama yapabilmektedir.  Hem Dişi hem de erkek bireyler kan emme davranışına sahiptirler.

  • Yumurta  (1-12  gün)
  • 3 Larva Evresi ( 4-18 gün )
  • Pupa Evresi  ( 7 gün )
  • Ergin Pire

Pire larva ve pupaları ortam koşullarına ve kullanılan ilaçlara karşı dayanıklı ve etkilenmezler. Çevre koşullarına dayanaklı ve zarar görmeyecek bir zar ile kaplıdır. Pireler  hizlı üreme potansiyeline sahip haşereler grubunda yer almaktadır.

Pire ilaçlama Nasıl Yapılır?

Pire ilaçlama yapılmadan önce ortam koşulları detaylı bir şekilde analiz yapıldıktan sonra pire türü tespit edilmesi yapılacak ilaçlama için çok önemli rol oynamaktadır.  Ortam koşullarına ve pire türüne bağlı olarak alan büyüklüğü hesaplanarak ilaç ve ekipmanlar seçilmelidir.  Bireysel yapılan pire ilaçlamaları  çok etkili olmamakla birlikte zaman ve maddi kayıpların olmasının yanı sıra zehirlenme ihtimali yüksektir. Bu tür durumlarda profesyonel firmalardan destek alınması çok daha sağlıklı olur.   Pire ilaçlama hizmeti almadan önce hizmet alacağınız firmanın sağlık bakanlığı tarafından verilmiş yetki belgelerini teyit ettirmelisiniz. Arya ilaçlama Şirketi olarak Pire ilaçlama alanında 14 yıllık tecrübeye sahibiz. Tüm personellerimiz alanında uzman ve ilaçlama alanında sağlık bakanlığı tarafından verilen eğitimlere katılmış ve sertifikalandırılmıştır.

Pire ilaçlama Fiyatları

Pire ilaçlama fiyatlarını belirleyen bir çok etken bulunmaktadır.  Pire türü İstilanın yoğunluğu ortam koşulları ve alanın büyüklüğüne bağlı olarak kullanılacak ilaçlar ve ekipmanlar pire ilaçlama fiyatlarının değişmesinde önemli rol oynamaktadır. Arya İlaçlama Şirketi olarak pire ilaçlama fiyatlarında En uygun fiyat garantisi sunmanın yanı sıra verdiğimiz tüm pire ilaçlama hizmetleri garanti kapsamında çözülmektedir. Pire ilaçlama fiyatlarımızı sizlerin cebini yormayacak bir şekilde sizler için en iyi ve en uygun fiyatı verdiğimizden emin olabilirsiniz.

2021 Pire İlaçlama Fiyat Tablosu

Pireler Nasıl Çoğalır ve pireler yumurtalarını nereye saklar videoyu izleyebilirsiniz

Pire için ilaçlama nasıl yapılır?

Pire ilaçlaması ortam koşullarına bağlı olarak değişmektedir. En çok kullanılan Soğuk sisleme dumanlama yöntemi kullanılmaktadır. Profesyonel Firmalardan Destek almanız gerekmektedir.

Pire ilaçlama ne kadar?

Pire ilaçlama Fiyatları Alanın büyüklüğüne pirenin  yoğunluğuna ve kullanılacak ilaçlara bağlı olarak değişmektedir. Pire ilaçlama firması seçerken ekonomik  fiyatlar verip servis sonrası hizmet veren firmaları tercih etmelisiniz. Firmamız En iyi fiyat politikası gereği uygun fiyat ve hizmet sonrası servis imkanları ile hizmet vermektedir.  Detaylı Bilgi için İletişime Geçebilirsiniz

Evi pireler bastı ne yapmalıyım?

Evinizi Pireler bastığında Profesyonel Pire ilaçlama hizmetinden faydalanmanız gerekmektedir. Amatörce Yapılan işlemler sonrası pireler çok hızlı yayılabilmektedir. Pire mücadelesi zamanında yapılmalı. Zaman geçtikçe mücadelesi zorlaşmaktadır.

Pire ilaçlama kesin çözüm mü?

Profesyonel Pire ilaçlama hizmeti alındığında kesin çözüm olmaktadır. Profesyonel firmalardan destek alınmadığı takdirde çözüme kavuşmak zorlaşıcaktır.

Pireler nasıl yok edilir?

Pireler Gerekli ilaçlama cihazları ve kaliteli ilaçlar ile yok edilir. Amatörce Yapılan pire ilaçlamaları ile pirelerin yok olduğunu pek söylenemez. Pire probleminiz için iletişime geçebilirsiniz

Evde doğal pire ilacı nasıl yapılır?

Evde doğal pire ilacı yapmak pire sorununu ortadan kaldırmaz kısmi olarak azaltılabilir. En iyi çözüm profesyonel pire ilaçlama hizmeti almaktır.

Pire insana nasıl bulaşır?

Pire insanlara evcil hayvanlar sokak hayvanları veya kemirgen aracılığıyla bulaşmaktadır. Evcil hayvanlarınızı sokakta gezdirirken farkına varmadan sokaktaki pireler hayvanınıza ve daha sonra evinize kadar ulaşmış olur

Call Now ButtonHEMEN ARA