Çalışma Saatleri

Hafta İçi: 7/24

Pazar: 7/24

Pire İlaçlama

Pire İlaçlama

PİRE  İLAÇLAMA 

Pire  kanatsız küçük kan amici  asalak türleri arasındadır ve 1600 türü bulunmaktadır. Ilıman bölgelerden kutuplara kadar yayıldığı bilinmektedir.  Sıcak kanlı hayvanlardan beslendir.  Pirelerin konakçıları genellikle  kedi , köpek , tavşan  ve kuşların tüylerine tutunarak , kan emerek beslenir.  Konakları arasında yer değiştirirken  ciddi  hastalıklarıda kendisi ile  taşır. Veba nın yayılmasında pireler baş rol oynamaktadır diyebiliriz. Pireler ve ve yakın akrabaları  orta çağda avrupa nufusunun dörte birinin ölümünden sorumlu olduğu bilinmektedir.  

PİRE ÜREME EVRELERİ

Ergin pire boyları türüne bağlı 1,5 milimetre ile 3,5 milimetre arası değişmektedir.  Pireler  ömrü boyunca 400 yumurta bıraktığı bilinmektedir.  Tek seferde 35 ila 45 yumurta bırakmaktadır.  Yumurtadan çıkan pireler  21 gün içerisinde kan emecek boyuta ulaşmış olacaktır.  Pirelerin  taşıdıkları bakteri  (yersinia  pestis )  insanlara bulaştırısa ölümcül  hıyarcıklı veba  hastalığı meydana gelir.  Pirelerin ayak kasları  pirelere çok hızlı yer değiştirme avantajı sağlıyor.  Pireler  kendi  boyunun yaklaşık 250 katı uzaklığa zıplayabilir.

PİRE İLAÇLAMASI NASIL YAPILMALIDIR ?

Pire ilaçlama konusunda kendi alanında uzman ekipler tarafından yapılmalıdır. Bireysel  mücadele esnasında eğitim almamış kişiler farkına varmadan zehirlenme ihtimali yüksektir.  Pire ilaçlama yapılacak alan tespit edildikten sonra pire popilasyonu tespit edilmelidir  ve yoğunluk çok fazla ise kokulu ilaç tercih edilmelidir.  Soğuk sisleme yöntemi ile dumanlama yapılmalıdır. Pire ilaçlamasında en çok kullanılan yöntemler arasında Soğuk sisleme  (dumanlama)  tercih edilmektedir. İlaçlama esnasında mekan terk edilmesi gereklidir. Kendi alanında uzman ekip arkadaşlarımız bu konuda sizlere daha  detaylı bilgi vereceklerdir.  Pire şikayetleriniz için  bizimle iletişime geçip detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

 PİRE İLAÇLAMA FİYATLARI

Pire ilaçlama fiyatları değişkenlik göstermektedir , alan büyüklüğüne pirelerin yoğunluğuna  kullanılan ilaçların kalitesi  vb. bir çok faktörler bulunmaktadır.  Pire ilaçlama fiyatlarında  alan büyüklüğü göz önünde bulundurularak fiyat verilir. ARYA HAŞERE KONTOL olarak siz değerli müşterilerimize  profesyonel hizmet sunmakla birlikte en uygun  fiyat garantisi vermekteyiz.

PİRELERDEN NASIL  KURTULABİLİRİM ?

Pirelerden doğal yollardan kurtulmak neredeyse imkansızdır. Bireysel yöntemler ile sadece yoğunluğu bir nebze olsada  azaltmış olursunuz. Pirelerden kurtulmak için eczanelerde satılan ilaçlar ile sadece geçici bir çözüm sağlamış olursunuz. Pirelerden tamamen kurtulmak istiyorsanız mutlaka profesyonel destek almanız gerekir.  

AKAR - MİTE ŞİKAYETLERİNİZ İÇİN TIKLAYABİLİRSİNİZ