Sinek İlaçlama

Sinek ilaçlama uygulaması yapılırken hedef sinek ve larvaları hedef alınacak şekilde ilaçlama yapılması gerekmektedir. Havaların ısınmasıyla başlayan sinek sorunları kış ortalarına kadar devam etmektedir. Ülkemizde son zamanlarda sinek popülasyonu çık hızlı bir şekilde çoğaldı. Bunun sebebi ise hava sıcaklığı ve nem oranına bağlıdır. Mevsim normallerinin üzerinde sıcak olduğu için sinek gelişimi ve çoğalımı daha hızlı bir şekilde devam etmesidir. Sinekler insan ve hayvan sağlığı üzerinde potansiyel tehlike barındıran haşere gruplarında yer almaktadır. Gerek kan emerek gerekse organik atıklardan beslenip insan yaşam alanlarına girerek insanlarla temas haline girdikleri için virüs bakteri ve bir çok hastalık bulaştırmaktadır. Sinekler üzerinde yapılan araştırmalar sonucunda 150 binden fazla sinek türü olduğu tespit edilmiştir. insan sağlığına zarar verecek sinek türü 200 den fazla tür olduğu bilinmektedir.

Sinek İlaçlama Nasıl Yapılır?

Bütün haşerelerde olduğu gibi öncelikle mücadele edilecek sinek türünü belirlemek çok önemlidir. Sinek türünü belirledikten sonra yaşam alanlarını tespit edip doğru yöntemler ile sinek ilaçlama uygulaması yapılması gerekir. Gelişi güzel sinek ilaçlama yapmak yerine Sinek türünü tespit etmek çok daha önemlidir. Sonraki adımlar ise mücadele yöntemleridir.

1- Fiziki mücadele : ortam koşullarını detaylı ve düzenli olarak deterjan yardımı ile temizlenmesi ve Çeşitli sinek yakalama kapanların kullanılması

2- Biyolojik mücadele Sinek ilaçlama da çok kullanılmasa da sinek larvalarını yiyip çoğalmalarını engelleyen böcekler ve balıkların doğaya salınmasıdır.

3- Kimyasal mücadele : Sinekler üzerinde en çok kullanılan yöntemler arasında yer almaktadır. Sinekler kimyasala temas ettikten hemen sonra sinir sistemleri bloke olup ölüm gerçekleşir.

Bu nedenle doğru yöntemi bulmak için deneyime ve araçlara sahip bir haşere kontrol firmasına ihtiyacınız vardır. arya ilaçlama olarak iç ve dış mekanlara uygun ekipmanlar ile uygulamalar yapıp, gerekli alanlara sinek tutucu cihazlar yerleştirilerek, cihazların yapışkan levhaları düzenli kontrollerde değiştirilir.
Üremelerine engel olmak sinek ile mücadelenin temelini oluşturmaktadır. Sineklere iyi bir ortam sağlayan çevresel faktörlerin temizliği ihmal edilmemelidir.  Mücadelede üç ana yöntem uygulanır. Çeşitli kimyasal ürünler ile sinek öldürücü olarak kullanılır. Bu kimyasallar çevre sağlığına zarar vermeyen ürünler olmalıdır.  Uzman arkadaşlarımız tarafından sorunun çözümü odaklı uygun alanlarda uygulamalar ile gerçekleştirilir. Sineklerin üreme ortamlarını inceleyip, sinek larvaları yumurtadan çıkmadan önce müdahale edilmesi sorunu büyük oranda çözmektedir. Kullanılan ilaçların marka, miktar ve etkin maddeleri kullanılmadan önce ve sonra işletmeye veya kişilere ilaçlar hakkında rapor verilir.,

SİNEK ÜREME DÖNEMLERİ

Sinekler yumurta bıraktık sonra 4 evre geçirir.
Yumurta – larva – pupa – ergin sinek 
Bu 4 evre ortam sıcaklığına bağlı olarak 10 ile 14 gün arası değişmektedir. Sinek ilaçlama uygulaması yapılırken hedef sinek ve larvaları hedef alınacak şekilde ilaçlama yapılması gerekmektedir. Sadece Sinekleri öldürmek Çözüm sağlamakla birlikte 1 kaç hafta sinekler tekrar sorun çıkarmaya devam edecektir.

Sinekler ile Doğal Mücadele Yöntemleri

Sinekler ile doğal mücadele yöntemleri çeşitli olsa da kesin çözüm sağlamamakla birlikte zaman kaybına sebep olmaktadır. Zaman Kaybı eşittir Daha çok sinek demektedir.

> 1 litre suya 40 damla kadar limon yağı damlatıp iyice karıştırıp kollarınıza ve ayaklarına sprey şeklinde uygulama yapabilirsiniz.
> 1 Yemek kaşığı Deterjan 1 Adet limon ve 1 litre suyu iyice karıştırıp pencere kenarlarına sprey şeklinde şeklinde sıkarak sineklerin evinize girmesine engel olabilirsiniz.
> Yarım litre votka 1 adet limon  yarım litre suyu iyice karıştırıp sineklerin noktalarına sıkıp  barınmalarına engel olmuş olursunuz.

ARYA ilaçlama tüm İstanbul’da sizlere en sağlıklı ve etkili şekilde destek olur, evinizi kimyasallarla doldurmaz. Sinek ilaçlama ve mücadelesinde ARYA  İlaçlama 15 yıldır hizmet vermektedir. ARYA ilaçlama; memnuniyet duyulmayan ilaçlama hizmetinden para almadan tekrar ilaçlama yapar. Konuyla ilgili bize ulaşabilirsiniz.

Call Now ButtonHEMEN ARA