trende

Hamam Böceği İlaçlama

Hamam Böceği İlaçlama

Hamam Böceği İlaçlama

Hamam böceği İlaçlama yoğunluğuna  göre farklı  ilaçlama teknikleri  vardır.  En hızlı yöntemlerden  sıvı ilaçlama  uygulamasıdır. Hamam böcekleri  6 farklı familyadan yaklaşık 5  binden  fazla türü bulunmaktadır. Hamam böcekleri kutup  soğukları dışında her yerde yaşamaya hemen adapte olabiliyorlar. 

 Hamam böcekleri  300 milyon yıldır yer yüzünde yaşadığı bilinmektedir.  Hamam böcekleri  yaşam alanları tropikal nemli yağmurlu alanlardır. Ülkemizde en çok görülen Hamam Böcekleri , Alman Hamam Böceği , Amerikan Hamam böceği , oriental  hamam böceği  (kara fatma ) dediğimiz türler yaşamaktadır.

 
Hizmet Özellikleri

 • Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlar ile tüm Hamam Böceklerinden haşerelerden kurtulabilirsiniz.
 • Profesyonel ekip arkadaşlarımız tüm haşereler hakkında detaylı bilgi ve tecrübeye sahiptir.
 • Ortamdaki tüm hamam böceklerinden böceklerinden kurtulmuş olursunuz.
 • Profesyonel Hizmet , Ekonomik Fiyat Garantisi
 
Fotoğraf Galerisi
 
Sıkça Sorulanlar
 
Hamam böceği ilaçlaması yılda kaç kez yapılmalı?
 

Hamam Böceği ilaçlaması yılda 3 kez yapıldığında bulunduğunuz ortama hamam böceğinin girmesi engellenmektedir. Hamam böceği ilaçlama düzenli yapılmadığı takdirde hızlı bir şekilde ortama girip çoğalabilmektedirler. Yaşam alanlarınızda hamam böceği gördüğünüz de zaman kaybetmeden profesyonel firmalardan destek almanız gerekmektedir. Zaman Kaybı mücadeleyi zorlaştırabilmektedir.

 
Her hamam böceği ilacı etkili midir?
 

Her hamam böceği ilacı etkili olmayıp kullanılan ilaçların hamam böcekleri üzerinde bağışıklık kazanmasına sebep olabilmektedir. Dışarda satılan hamam böceği ilaçların aktif madde oranları düşük oldukları için etkili olmamakla birlikte zaman ve maddi kayıplara sebep olabilmektedir. Hamam böceği için profesyonel destek alınmalıdır. Hamam böceği türüne yoğunluğuna ve ortam koşullarına bağlı olarak ilaç dozajı ve aktif maddesi değişebilir.

 
Hamam böceği en çok nerelerde görülür?
 

Hamam böceği türleri farklı ortamlarda yaşar. Amerikan hamam böcekleri nemli ve soğuk yerleri logar gibi yerleri tercih ederken alman hamam böcekleri ise kuru ve sıcak karanlık yerleri tercih ederler. Hamam böcekleri en çok mutfak ve banyolarda görülür. Sebebi ise nemli alanlarda yaşamayı sevdikleri içindir. Her türün kendisine ait yaşama elverişli alanları vardır.

 
Evde hamam böceği neden çıkar?
 

Hamam böceklerinin bulunduğu ortamlarda kirli olduğu anlamına gelmez. Genellikle hamam böcekleri barınma ve yemek arayışı içerisinde olduğu için her yere adapte olabilen bir haşere grubudur. Evlerimize Giren hamam böcekleri bir şekilde eve girmeyi başarmıştır. Evinize  gelen bir koli veya bir elektrikli ev eşyası olabilir veyahut alt üst komşunuzdan gelmiş olabilir.

 
Evdeki hamam böceği yuvası nasıl bulunur?
 

Evdeki hamam böceği  yuvasını bulmak neredeyse imkansızdır. Saklanabilecekleri alanlar genellikle makinaların sıcak motorları nemli alanlar veya giderlere yuva yapabilmektedirler. En çok karşılaşılan yerler buz dolabı çamaşır makinası ve bulaşık makinalarının motor kısımlarını tercih ederler bunun sebebi ise motor bölümlerinin sıcak olduğu içindir.

 
Eve hamam böceği gelmemesi için ne yapmalı?
 

Evinize veya Yaşam alanlarınıza hamam böceğinin gelmesini istemiyorsanız mutfak gibi alanlarda düzenli olarak temiz tutmalı ve ağzı açıkta gıda ürünü bırakmamalısınız. Mutfak tezgah altlarını düzenli olarak temizleyip gıda kırıntılarını toplamalısınız. ayrıca periyodik olarak Profesyonel ilaçlama şirketlerinden ilaçlama hizmeti alabilirsiniz.

 
Evdeki hamam böcekleri nasıl yok edilir?
 

Evdeki hamam böceklerinden bireysel olarak mücadele yolları olsa da çok etkili olduğu söylenemez.
Evdeki hamam böceğini yok edebilmeniz için profesyonel hamam böceği ilaçlama hizmetinden faydalanabilirsiniz. Firmamız Profesyonel olarak garantili hamam böceği ilaçlama hizmeti vermektedir.

Hamam böceği ilaçlaması Nasıl Yapılır?

Hamam böceği İlaçlama yoğunluğuna  göre farklı  ilaçlama teknikleri  vardır.  En hızlı yöntemlerden  sıvı ilaçlama  uygulamasıdır.  Sıvı ilaçlama  Hamam böceği  geçiş  noktalarına  saklanabileceği alanlara kapı ve duvar çatlaklarına uygulanarak  yapılmaktadır. Haşere ilaca temas ettiği  anda sinir sistemleri bloke olur ve hemen ölüm gerçekleşir. 

Yaklaşık 20 yıl önce henüz ilaçlar tamamen geliştirilemediği için daha çok kokulu zirai ilaçlar kullanılıyordu. Günümüzde ise Hamam böceklerinde   daha etkili  ve kokusuz  ilaçlar kullanılmaktadır. Hamam böceği popülasyonu çok yüksek ise sağlık bakanlığı tarafından onaylanan kokulu ilaçlar kullanılmalıdır.

Jel İlaçlama

Hamam böcekleri için sürekli farklı  ilaçlar geliştiriliyor bunun sebebi ise  kimyasal ilaçlara karşı çok hızlı bir şekilde bağışıklık kazanmalarıdır.  ARYA HAŞERE İLAÇLAMA olarak sürekli  bu tür ilaçları yakından takip ederek en etkili olan ve sağlık bakanlığından onay alan ilaçları kullanmaktayız.  

JEL ilaçlamalarda  Domino etkisi dediğimiz bir etki sağlıyor.  Hamam böceklerin en çok sevdiği besin ise ölü hamam böcekleridir kendi türleri arasında yamyamlık sergileyebiliyorlar.  JEL ilaç burada devreye  giriyor kullanılan jel ilacı yiyen Hamam böcekleri  kendi yuvalarına çekildikten kısa bir süre sonra  ölüyorlar  jel ilaca ulaşamayan hamam böcekleri ölü böcekleri  yedikçe kullanılan ilaç bütün Hamam böceklerine ulaşmış oluyor. 

JEL ilaçlama en etkili yöntemlerden birisidir. Uzun vadede Hamam böceklerinden kurtulmuş olursunuz. Amatör şekilde yapılan ilaçlamalar hem sizin için zaman kaybı hem de maddi konuda zarar  vermektedir. Unutmayalım ki Hamam böcekleri ilaçlara karşı çok hızlı bağışıklık kazanıyorlar.

Hamam böceklerinin Üreme Davranışları

Hamam böceklerinin yumurta keseleri karınlarındadır. Yumurtlama dönemleri yaklaşık 3 haftadır. Hamam böcekleri her yumurtlama döneminde kesesinde yaklaşık 40   –  50  yumurta taşımaktadır. Yumurta kuluçka sureleri türüne  göre değişmektedir. 

Hamam böcekleri yumurtaları keseden çıkmasına yakın evlerin nemli ve insanların ulaşamayacağı alanlara bırakmaktadır . Yavru Hamam böcekleri  çok hızlı bir şekilde büyümektedir.  Yumurta evresinden ergin olması süresi  yaklaşık 40 gündür .  Bu süreçte Alman hamam böcekleri senede yaklaşık 3 milyon yumurta üretmektedir. 

Hamam Böcekleri doğrudan olmasa da dolaylı yollardan hastalık bulaştırdığı bilinmektedir. Mikrop taşıyıcıdırlar. Mikropları insanların ihtiyaç duydukları besinlere taşımaktadırlar.  Hamam böceklerin yaklaşık 40 farklı hastalık taşıdıkları bilinmektedir. Salmonella , entamoeba histolitica , taenia vb. gibi hastalıklar.

Hamam Böcekleri İçin Alınması Gereken Önlemler

Hamam böcekleri  evlerimizde en çok mutfak yaşamlarını sürdürmektedirler.  Gıda malzemelerini açıkta bırakmak yerine ağzı kapalı kutularda saklanmalıdır. Mutfak tezgahları temiz tutulmalıdır. Fırınlar yağlı tutulmamalıdır. Hamam böceklerin en çok sevdiği besin yağdır.

Lavabo giderleri sürekli temiz tutulmalı ve ayrıca fırsat buldukça lavabo deliklerinden çamaşır suyu dökülmeli. Tezgah altları sürekli  temiz tutulmalı ve nemli alan bırakılmamalıdır.  Hamam böcekleri nemli alanlarda yaşamlarını sürdürürler. Hamam Böceği problemi yaşıyorsanız Firmamız ile iletişime Geçip Hamam Böceği İlaçlama Hizmetimizden Faydalanabilirsiniz.

hamamböceği türleri

3.000’den fazla farklı türde hamamböceği vardır – bazıları zararlı olarak kabul edilirken diğerleri doğal ortamlarında faydalıdır.

Türkiye’deki evlerde yaygın olarak bulunan üç ana hamamböceği türü arasında Alman hamamböceği, Doğu hamamböceği ve Amerikan hamamböceği bulunur.

Aşağıda bu yaygın türler hakkında daha ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz.

 •  
  • oryantal hamamböceği
  • Amerikan hamam böceği
  • Kahverengi şeritli hamamböceği

Hamam Böceği İlaçlama Fiyatları

Hamam Böceği İlaçlama Fiyatları Değişkenlik Gösterebilir. Ortam büyüklüğü hamam böceği türü yoğunluğu ve kullanılacak ilaç ve ekipmanlara bağlı olarak hamam böceği ilaçlama fiyatları değişkenlik gösterebilmektedir. Arya Haşere Kontrol olarak En Ekonomik Fiyat garantisi ile ilaçlama hizmetimiz devam etmektedir.

2022 Hamamböceği İlaçlama Fiyat Tablosu

Metrekare (m²)Ortalama FiyatıOrtalama İndirimli Fiyatı
50m²350.00₺300.00₺
75m²400.00₺350.00₺
100m²450.00₺400.00₺
150m²500.00₺450.00₺
200m²600.00₺550.00₺
2022 Hamamböceği İlaçlama Fiyat Tablosu
Teklif Formu

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Arya İlaçlama
  Arya İlaçlama
  Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?
  Hemen Ara