Hamam Böceği İlaçlama

Hamam böceği İlaçlama yoğunluğuna  göre farklı  ilaçlama teknikleri  vardır.  En hızlı yöntemlerden  sıvı ilaçlama  uygulamasıdır. Hamam böcekleri  6 farklı familyadan yaklaşık 5  binden  fazla türü bulunmaktadır. Hamam böcekleri kutup  soğukları dışında her yerde yaşamaya hemen adapte olabiliyorlar.  Hamam böcekleri  300 milyon yıldır yer yüzünde yaşadığı bilinmektedir.  Hamam böcekleri  yaşam alanları tropikal nemli yağmurlu alanlardır. Ülkemizde en çok görülen Hamam Böcekleri , Alman Hamam Böceği , Amerikan Hamam böceği , oriental  hamam böceği  (kara fatma ) dediğimiz türler yaşamaktadır.

Hamam böceği ilaçlaması Nasıl Yapılır?

Hamam böceği İlaçlama yoğunluğuna  göre farklı  ilaçlama teknikleri  vardır.  En hızlı yöntemlerden  sıvı ilaçlama  uygulamasıdır.  Sıvı ilaçlama  Hamam böceği  geçiş  noktalarına  saklanabileceği alanlara kapı ve duvar çatlaklarına uygulanarak  yapılmaktadır. Haşere ilaca temas ettiği  anda sinir sistemleri bloke olur ve hemen ölüm gerçekleşir.  Yaklaşık 20 yıl önce henüz ilaçlar tamamen geliştirilemediği için daha çok kokulu zirai ilaçlar kullanılıyordu. Günümüzde ise HAMAM BÖCEĞİ İLAÇLAMALARINDA  daha etkili  ve kokusuz  ilaçlar kullanılmaktadır. Hamam böceği popülasyonu çok yüksek ise sağlık bakanlığı tarafından onaylanan kokulu ilaçlar kullanılmalıdır.

Jel İlaçlama

Hamam böcekleri için sürekli farklı  ilaçlar geliştiriliyor bunun sebebi ise  kimyasal ilaçlara karşı çok hızlı bi şekilde bağışıklık kazanmalarıdır.  ARYA HAŞERE İLAÇLAMA olarak sürekli  bu tür ilaçları yakından takip ederek en etkili olan ve sağlık bakanlığından onay alan ilaçları kullanmaktayız.  JEL ilaçlamalarda  DOMİNO etkisi dediğimiz bi etki sağlıyor.  Hamam böceklerin en çok sevdiği besin ise ölü hamam böcekleridir kendi türleri arasında yamyamlık sergileyebiliyorlar.  JEL ilaç burada devreye  giriyor kullanılan jel ilacı yiyen Hamam böcekleri  kendi yuvalarına çekildikten kısa bir süre sonra  ölüyorlar  jel ilaca ulaşamayan hamam böcekleri ölü böcekleri  yedikçe kullanılan ilaç bütün Hamam böceklerine ulaşmış oluyor. JEL ilaçlama en etkili yöntemlerden birisidir. Uzun vadede Hamam böceklerinden kurtulmuş olursunuz. Amatör şekilde yapılan ilaçlamalar hem sizin için zaman kaybı hem de maddi konuda zarar  vermektedir. Unutmayalım ki Hamam böcekleri ilaçlara karşı çok hızlı bağışıklık kazanıyorlar.

Hamam böceklerinin Üreme Davranışları

Hamam böceklerinin yumurta keseleri karınlarındadır. Yumurtlama dönemleri yaklaşık 3 haftadır. Hamam böcekleri her yumurtlama döneminde kesesinde yaklaşık 40   –  50  yumurta taşımaktadır. Yumurta kuluçka sureleri türüne  göre değişmektedir. Hamam böcekleri yumurtaları keseden çıkmasına yakın evlerin nemli ve insanların ulaşamayacağı alanlara bırakmaktadır . Yavru Hamam böcekleri  çok hızlı bir şekilde büyümektedir.  Yumurta evresinden ergin olması süresi  yaklaşık 40 gündür .  Bu süreçte Alman hamam böcekleri senede yaklaşık 3 milyon yumurta üretmektedir. Hamam Böcekleri doğrudan olmasa da dolaylı yollardan hastalık bulaştırdığı bilinmektedir. Mikrop taşıyıcıdırlar. Mikropları insanların ihtiyaç duydukları besinlere taşımaktadırlar.  Hamam böceklerin yaklaşık 40 farklı hastalık taşıdıkları bilinmektedir. Salmonella , entamoeba histolitica , taenia vb. gibi hastalıklar.

Hamam Böcekleri İçin Alınması Gereken Önlemler

Hamam böcekleri  evlerimizde en çok mutfak yaşamlarını sürdürmektedirler.  Gıda malzemelerini açıkta bırakmak yerine ağzı kapalı kutularda saklanmalıdır. Mutfak tezgahları temiz tutulmalıdır. Fırınlar yağlı tutulmamalıdır. Hamam böceklerin en çok sevdiği besin yağdır. Lavabo giderleri sürekli temiz tutulmalı ve ayrıca fırsat buldukça lavabo deliklerinden çamaşır suyu dökülmeli. Tezgah altları sürekli  temiz tutulmalı ve nemli alan bırakılmamalıdır.  Hamam böcekleri nemli alanlarda yaşamlarını sürdürürler. Hamam Böceği problemi yaşıyorsanız Firmamız ile iletişime Geçip Hamam Böceği İlaçlama Hizmetimizden Faydalanabilirsiniz

Hamam böceği ilaçlaması yılda kaç kez yapılmalı?

Hamam Böceği ilaçlaması yılda 2 kez yapıldığında bulunduğunuz ortama hamam böceğinin girmesi engellenmektedir. Hamam böceği ilaçlama düzenli yapılmadığı takdirde hızlı bir şekilde ortama girip çoğalabilmektedirler.

Her hamam böceği ilacı etkili midir?

Her hamam böceği ilacı etkili olmayıp kullanılan ilaçların hamam böcekleri üzerinde bağışıklık kazanmasına sebep olabilmektedir. Dışarda satılan hamam böceği ilaçların aktif madde oranları düşük oldukları için etkili olmamakla birlikte zaman ve maddi kayıplara sebep olabilmektedir. Hamam böceği için profesyonel destek alınmalıdır.

Hamam böceği en çok nerelerde görülür?

Hamam böcekleri en çok mutfak ve banyolarda görülür. Sebebi ise nemli alanlarda yaşamayı sevdikleri içindir.

Evde hamam böceği ilacı nasıl yapılır?

Evde yapılan hamam böceği ilacı böcekler üzerinde kısmi olarak etki göstermektedir. Yapılan ilaçlar kesin çözüm getirmemekle beraber böceklerin ilaçlara karşı direnç göstermelerine sebep olabilmektedir.

Evde hamam böceği neden çıkar?

Evlerimize Giren hamam böcekleri bir şekilde eve girmeyi başarmıştır. Evinize  gelen bir koli veya bir elektrikli ev eşyası olabilir veyahut alt üst komşunuzdan gelmiş olabilir

Evdeki hamam böceği yuvası nasıl bulunur?

Evdeki hamam böceği  yuvasını bulmak neredeyse imkansızdır. Saklanabilecekleri alanlar genellikle makinaların sıcak motorları veya giderlere yuva yapabilmektedirler.

Eve hamam böceği gelmemesi için ne yapmalı?

Evinize veya Yaşam alanlarınıza hamam böceğinin gelmesini istemiyorsanız Profesyonel ilaçlama şirketlerinden ilaçlama hizmeti alabilirsiniz.

Evdeki hamam böcekleri nasıl yok edilir?

Evdeki hamam böceğini yok edebilmeniz için profesyonel hamam böceği ilaçlama hizmetinden faydalanabilirsiniz. Firmamız Profesyonel olarak garantili hamam böceği ilaçlama hizmeti vermektedir.

Call Now ButtonHEMEN ARA