Tahta Kurusu İlaçlama

Tahta kurusu İlaçlama yöntemlerinde en çok kullanılan yöntem soğuk  sisleme yöntemidir.  Tahta kurusu cimicidae familyasına ait geceleri  beslenmek için ortaya çıkan haşere türüdür. Genellikle sıcak kanlı hayvanlardan beslenmektedir. İlk çağlardan bu yana yaşadığı bilinmektedir. Günümüzde en çok görülen tahta kurusu  cinsi cimeclextularius tur  Mağara devrinden beri insan paraziti olarak bilinmektedir. Tahta kurusu erginleri çok hızlı  bir şekilde üremektedirler.  Tahta kuruları erginleri her gün 2 ile 6 yumurta bıraktığı bilinmektedir. Yeterli beslendiği taktirde 1 yıldan fazla yaşadığı görülmüştür. Tahta kurusu vücutları ince ve yassı olduğundan dolayı çok küçük deliklere çatlaklara girebilmektedir.  Renkleri genellikle kırmızıya yakındır.  Konakçılarından kan ile beslendiği  için renkleri koyu kırmızı renge dönüşmektedir.

Tahta Kurusu İlaçlama Nasıl Yapılır?

Tahta kuruları; tıpkı bit ve pire gibi kan emerek beslenen zararlılardır. Bu nedenle tahta kurusu ile mücadelede bu zararlılara özel ilaçlama çözümlerinin tercih edilmesi gerekmektedir. Kendilerine yaşam alanı olarak kıyafetlerimizi, evlerimizde bulunan duvar arası çatlakları ve mobilya kumaşlarını tercih ederler. Bu nedenle insanlara erişmeleri oldukça kolaydır. Tahta  kuruları ilaçlanması en zor haşere grubunda yer almaktadır. Kanla beslendikleri  için amatörce yapılan uygulamalar çok etkili olmamakla birlikte zaman kaybına sebep olmaktadır.

ARYA HAŞERE İLAÇLAMA olarak tahta kurusu   ilaçlamalarında profesyonel  olarak  hizmet vermekteyiz.  Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış ilaçlar ile doğru ekipmanlarla ilaçlama hizmeti vermekteyiz.  Tahta kurusu İlaçlama yöntemlerinde en çok kullanılan yöntem soğuk  sisleme yöntemidir.  Tahta kurularının saklanabileceği her yer ilaçlanmış oluyor. Dumanlama yöntemi ile kısa bir süre içerisinde tahta kurusu şikayetleriniz bitmiş olacaktır. Unutmayalım ki Tahta kuruları istilacı bir haşeredir hemen ilaçlama yapılmazsa kısa süre içerisinde eviniz tahta kuruları tarafında istilaya uğramış olacaktır.

 Tahta Kurusu Hakkında Genel Bilgiler

Tahta kurularında şimdiye kadar herhangi bir hastalık bulgusuna rastlanmamıştır. Konakçılarından beslendikleri zaman deri de tahrişe sebep olan yaralar bırakmaktadır. Deride kızarıklık şişkinliklere sebep olmaktadır.  Deri  kızarıkları için cildiye doktoruna görünmeniz sağlığınız için daha faydalı olacaktır.  Tahta kurusu şikayetleriniz için hemen iletişime geçip Tahta kurusu ilaçlama hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Tahta Kurusu Yaşam Döngüleri 

Tahta kurularının Yaşam Döngülerini gösteren resmi sizler için hazırladık

Tahta kurusu ilacı nedir?

Tahta kurusu ilacı piyasada satılan bir çok kaliteli ve kalitesiz markalar bulunmaktadır. Bireysel yapılan ilaçlamalar çözüm getirmediği gibi tahta kurularının ilaca karşı bağışıklık kazanmasına sebep olmaktadır.

Tahta kurusu nasıl çoğalır?

Tahta kuruları  yumurta bırakarak çoğalan haşere gurubunda yer almaktadır. Ortam koşullarına bağlı olarak günlük 5 ile 7 yumurta bıraktığı bilinmektedir. Hızlı çoğalma potansiyeline sahip haşerelerdendir

Tahta kurusu nasıl yok edilir?

Tahta kurusu bireysel yöntemler ile yok edilemezler. Profesyonel tahta kurusu ilaçlama firmalarından destek alarak yok edilebilir. Firmamız 14 yıllık sektör tecrübesine dayanarak profesyonel bir şekilde tahta kurusu ilaçlama hizmeti vermektedir.

Evde tahta kurusu neden olur?

Evlerde tahta kurusu olmasının çeşitli faktörleri bulunmaktadır. Almış olduğunuz bir mobilya aracılığıyla gelmiş olabilir veya tatil esnasında valizinize girmiş olabilir.  Tahta kurusu kendi kendisine oluşabilecek bir haşere değildir.

Call Now ButtonHEMEN ARA